יום ראשון, 7 בנובמבר 2010

אופן אופיס: שם התבנית הופך לכותרת החלון בייצוא ל- PDF


 בזמן השימוש באופן אופיס (גרסה 3.2) שמתי לב לב לכך שכאשר אני מייצא את המסמך אותו כתבתי ל- PDF, בשורת הכותרת של החלון של תוכנת ה- Adobe Reader מופיע שם התבנית (template) ולא שם המסמך אותו כתבתי.

הדבר מהווה מטרד מסויים כיוון שכאשר אני שולח למישהו את קובץ ה- PDF, שם התבנית בה השתמשתי לא מעניין אותו ועלול לבלבל. דוגמה למצב ניתן לראות בתמונה הזו:
שם המסמך הוא "הרצאה 38 - 041110". לשם זה יש משמעות רבה יותר כמובן מאשר שם התבנית בה אני משתמש (הנקראת "סיכומים1").

את הבעיה ניתן לפתור בשתי דרכים:
  1. הדרך הראשונה היא לשנות את הערך ה- Title של מסמך האופן אופיס. ניתן לעשות זאת באמצעות File->Properties ובחירת לשונית ה- Description. דרך זו מאפשר לשנות את כותרת המסמך לכל ערך שנרצה (ועל ידי כך נשנה את כותרת החלון של ה- PDF). חסרונה של דרך זו הוא בכך שצריך לזכור לעשות זאת עבור כל מסמך.
  2. הדרך השנייה, שאני מוצא אותה כעדיפה, היא לבטל את הסימון Display document title תחת הלשונית User Interface ב- File->Export as PDF.
אם בוחרים באפשרות השנייה, מחיקת הסימון של ה- Display document title נשארת, ומעתה בכל פעם שנייצא PDF, כותרת החלון תציג את שם הקובץ.


2 comments:

  1. נשמע לי כמו באג, למה שלא תדווח עליו כדי שיתוקן עבור כולם?

    השבמחק
  2. זה לא נראה לי כמו באג, אלא יותר כמו הגיון עקום. הערך של Document Title מוגדר למעשה על ידי התבנית, ונשאר כך אלא אם משנים אותו.
    אף על פי כן, אבדוק אם מישהו דיווח על זה בעבר, ואם לא כנראה אכתוב דיווח על זה (צריך גם לבדוק מה קורה באופן אופיס 3.3 שיוצא עוד מעט).

    השבמחק