יום שבת, 4 בדצמבר 2010

למה צריך להמתין 7 שבועות בשביל קינדל?

אתמול הזמנתי עבורי קינדל (Kindle), אחרי שהשתמשתי בקינדל של אחי מספר ימים. כשנכנסתי לאתר של אמזון להזמין את הקינדל ראיתי שהוא נמצא במלאי ואמור להשלח מיידית. אולם, כאשר רציתי לשלם קיבלתי הודעה שבחרתי את הגרסה האמריקאית ולא הבינלאומית.

במה הגרסאות נבדלות? לא במכשיר עצמו. ההבדל הוא שהגרסה האמריקאית מגיעה עם מטען ואילו הגרסא הבינלאומית לא מגיעה עם מטען, והטעינה מתבצעת דרך המחשב (ניתן לקבל מטען המתאים לישראל בתוספת של 10 דולר). כאשר בחרתי את הגרסה הבינלאומית, פתאום הופיע שזמן ההאספקה עד למשלוח הוא 5-7 שבועות (ואחריו יש עוד מספר ימים של משלוח).

כנראה שאמזון מעדיפים בתקופת חגים זו את הקהל האמריקאי, ובשביל שיהיה ניתן לספק לו את הקינדל באופן מיידי, הם דוחים את האספקה של הלקוחות הבינלאומיים. אני יכול להבין את אמזון שרוצה לדאוג קודם כל לקהל הבית שלה,  אך מצד שני אני מרגיש מופלה. בסופו של דבר אני משלם את אותו מחיר על המכשיר (והרווח שלהם קצת יותר גדול כי אין מטען), אך מקבל אותו מאוחר יותר.

מדוע קניתי את הקינדל? עד כה כאשר למדתי לבחינות באוניברסיטה נהגתי להדפיס את הסיכומים במקום לקרוא אותם על המחשב, כיוון שהקריאה ממסך LCD היא מעייפת לאורך זמן. השימוש בקינדל התגלה כנוח והקריאה ממנו היא נוחה כמו מדף מודפס. כך אני יכול לחסוך את הפגיעה בסביבה הכרוכה בהדפסת סיכומים שאקרא פעם אחת (ואת מחיר ההדפסות הרבות) מבלי לוותר על נוחות הקריאה (ואולי אף לשפר אותה - בכל זאת מכשיר קטן אחד לעומת מאות עמודים).

למי שמתעניין, קינדל 3 בגרסת Wi-Fi נמכר באמזון במחיר של 139 דולר, ומשלוח לישראל עולה 21 דולר (לא כולל מכס).

2 comments:

 1. קנית בסוף?
  האמת שאני דיי מתעניין בקינדל (ובקוראים בכלל) - עדיין קצת קשה לי עם חוסר צבע ומסך קטן (הDX יקר נורא)..
  תגיד לי איך אתה מסתדר איתו? :)
  יובל.

  השבמחק
 2. קניתי את הרגיל (מסך 6 אינטש). בשבוע שיצא לי להשתמש במכשיר של אחי לצורך קריאת סיכומים למבחן הוא תפקד טוב, אך הייתי צריך לסובב אותו על הצד בשביל שהמסך יהיה יותר רחב (השתמשתי בקבצי PDF). אני מתכוון להכין תבנית לאופן אופיס שתתאים יותר טוב לגודל המסך (וכמובן אפרסם אותה כשתהיה מוכנה).
  לגבי החוסר צבע - בין כה וכה אני מדפיס דברים בד"כ בשחור לבן. אם אני צריך צבע אז אני מסתכל בתמונה במחשב (אבל רוב העבודה היא כאמור בגווני אפור).
  כשאקבל את הקינדל שלי אעדכן בנוגע לאיך אני מסתדר איתו.

  השבמחק