יום שישי, 10 בפברואר 2012

סינכרון בין Kontact ובין היומן של גוגל ואנדרואיד

לאחרונה קיבלתי טלפון אנדרואיד (גלקסי SII) ועלה הצורך לסנכרן בין האירועים המופיעים בתוכנת היומן של KDE – קונטקט (Kontact) ובין היומן בחשבון הגוגל ודרכו ליומן המופיע באנדרואיד. חיפוש באינטרנט העלה שתי אפשרויות עיקריות לביצוע הסינכרון:
  1. באמצעות Akonadi Google Calendar Resource
  2. באמצעות CalDAV
ניסיתי את שתי הדרכים לפי ההוראות בבלוג thinkMoult אך שתי הדרכים כשלו. בסופו של דבר, מצאתי פתרון מוזר שגורם לדרך השניה לעבוד.

הדרך הראשונה, עליה לא אפרט יותר מדי, עבדה בערך יום אחד ואז התחילו לצוץ הודעות שגיאה (שם משתמש או סיסמה לא נכונים, בעיות תקשורת וכו׳). גם התקנה חוזרת לא פתרה את הבעיה.

הדרך השניה מבוססת על פרוטוקול CalDAV ובאמצעותה הצלחתי לסנכרן בין היומנים. גוגל לא תומכת בשימוש בפרוטוקול זה דרך הקונטקט אך ההוראות עבור Sunbird (ז״ל) טובות עם מספר שינויים הכרחיים:

1. היכנסו לחלון הוספת יומן: אפשר ללחוץ לחיצה ימנית על ה־Calendar Manager בצד ולבחור Add Calendar או להגיע דרך Settings->Configure Calendar->General->Calendars->Add.

2. בחרו ב־DAV groupware resource.

3. לחצו ביטול (Cancel) בחלון הראשון המופיע, זה שנועד להגדיר את ה־groupware server.

4. מופיע חלון חדש. בחרו בו שם ליומן ותחת Server Configuration לחצו Add.

5. מלאו את הפרטים: הכתובת צריכה להיות https://www.google.com/calendar/dav/YOURGMAILADDRESS/events . שם המשתמש הוא כתובת המייל המלאה.

6. לחצו על Fetch ובחרו את היומן. לחצו על אישור בכל החלונות הפתוחים.

בשלב זה יופיע היומן של גוגל בתצוגה של קונטקט וכל אירוע שתצרו דרך ממשק האינטרנט של היומן או דרך אפליקציית היומן באנדרואיד יופיעו גם בקונטקט.

אולם אצלי לא הכל היה מושלם: כאשר הייתי מנסה ליצור אירוע חדש בקונטקט, הוא היה נמחק אחרי הסינכרון. אחרי נסיונות רבים, מצאתי שאם יוצרים אירוע ביומן של גוגל באינטרנט, אפשר להעתיק אותו בקונטקט וכך ליצור כל פעם אירועים חדשים שכן נשמרים (מעתיקים, מדביקים ומשנים את השם והפרטים). את האירועים החדשים אפשר להעתיק שוב וכך הלאה. אירועים שנוצרו באנדרואיד ניתן לערוך (לשנות שעות, פרטים), אך העתקתם ויצירה של אירועים חדשים דרכם לא עובדת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה